המגמה לפסיכוביולוגיה מיועדת לסטודנטים בעלי תואר ראשון בפסיכולוגיה או מדעי ההתנהגות או מדעי המוח. קיים מסלול מיוחד בחקר מוח והתנהגות לסטודנטים בעלי תואר ראשון במדעי החיים (ביולוגיה, כימיה, מדעי הרפואה וכדומה).

התכנית לתואר שני (נמשכת כשנתיים) או תואר שלישי (נמשכת כשלוש שנים) מתמקדת בבסיס הביולוגי של ההתנהגות, ומטרתה לאפשר לסטודנטים להתנסות במחקר המהוה את קו התפר בין הפסיכולוגיה לביולוגיה. חקר הבסיס הביולוגי של ההתנהגות בוחן את הבסיס המוחי והעצבי של תופעות ותהליכים פסיכולוגיים.

המגמה לפסיכוביולוגיה בחיפה היא מגמה ייחודית בארץ המשלבת חקר מוח והתנהגות. במגמה מושם דגש רב על מודלים בבעלי חיים (עכברים וחולדות) לתופעות התנהגותיות מרתקות, הפרעות הקשורות בסטרס, בטראומה, דיכאון וסכיזופרניה. המחקר במודלים התנהגותיים משולב עם חקר המנגנונים המוחיים אשר בבסיס ההפרעות הללו. מחקר מסוג זה מעמיק את ההבנה שלנו במצב הנורמלי והפתולוגי ומהווה תרומה משמעותית למחקר בסיסי של הבנה כיצד המוח פועל. יחד עם זאת, המחקר מיועד לאפשר השלכה מסוימת על המצב האנושי והבנת תהליכים או אמצעי טיפול במצב הפתולוגי האנושי.

בשאלות ניתן לפנות לראש המגמה, ד"ר אירית עקירב :
irit.akirav@gmail.com

החוג לפסיכולוגיה, אוניברסיטת חיפה, הר הכרמל חיפה 31905 | בנין רבין, קומת הכניסה, חדר 7080 | טלפון: 04-8249290, 04-8240901 | פקס: 04-8240966